Zprávička

Betlém

Nazdárek děti!

Určitě jste v neděli zapálili svíčky na adventním věnci. Všichni také víme, co to znamená: „Vánoce, Vánoce přicházejí…“. A kdo se nejvíc těší na nadílku od Ježíška? Pro ty, kdo se nemůžou dočkat stejně jako já, tu mám jeden tip na výlet.

Tentokrát se pojďme vydat právě po stopách Ježíška. A to na místo, kde se narodil. Víte, kde to bylo? Jestli netušíte, tak nevadí, hned vám to prozradím. Ježíš Kristus se narodil 25. prosince v Betlémě. A my si v období před Vánoci připomínáme jeho narození právě tím, že sestavujeme různé betlémy.

Co to vlastně takový betlém je? Betlém, někdy též nazývaný jesličky, je chudý chlév, kde rodiče pečují o právě narozeného Ježíška. Celá scéna je za přítomnosti pastýřů, tří králů, zvířátek s andělem.

Vezměte rodiče a kamarády a vyrazte na karlštejnské náměstí, které se nachází v podhradí hradu Karlštejn. Na tomto místě se seznámíte s historickými betlémy, které jsou vyřezávány ze dřeva, ale i betlémy vyrobené z vosku, cukru, perníku nebo medu. To budete koukat, co všechno je možné.  Nejhezčí z nich je Karlštejnský královský betlém, který je považován za největší loutkový betlém v České republice.

Tak co myslíte? Výlet vhodný přesně pro toto období, že?  Zkrátíme si to nekonečné čekání na nadílku a zároveň se zase něco zajímavého dozvíme!

Pěknou návštěvu!

Vaše prasátko Pigy