Zprávička

Barrandov

Ahoj děti!

Včera jsem se koukal na televizi. A napadlo mě, jak vlastně takové seriály nebo filmy vznikají. Napadlo vás to taky někdy? Podle mě to bude asi pěkná makačka, i když to tak složitě nevypadá. Co kdybychom se společně vypravili na místo, kde filmy a seriály vznikají?

Barrandov studio, tedy filmová studia v Praze, pořádá výstavu nazvanou Filmpoint. Jednoduše se během této výstavy projdete filmem od začátku až do konce. Zjistíte, jak vznikaly první filmy. Od těch se pak dostanete až k filmům dnešním. Uvidíte kostýmy, rekvizity a i některé kuriozity!

Můžete si prohlédnout šaty z pohádky Tři oříšky pro Popelku, prsteny nebo korunu z pohádkového seriálu Arabela, také auto ze seriálu Návštěvníci. Ale pozor na ty prsteny, ať se neocitnete u ježibaby v perníkové chaloupce!

Během této výstavy se dostanete pod pokličku i jednotlivým filmovým řemeslům, bez kterých by to zkrátka nešlo. Nakouknete do maskérny, kostymérny, dílny pro výrobu filmových dekorací. Ale dostanete se i k technice, jako jsou kamery, mikrofony a další potřebné natáčecí aparáty.

 

Tak vzhůru do filmového světa!

Vaše prasátko Pigy