Zprávička

Babiččino údolí

Ahoj děti!

mám na vás otázečku… Čtete knížky? Spousta z vás mi určitě odpoví, že je dneska všechno na internetu, tak na co knížky. Ale kamarádi, my máme tolik hezkých knížek a s nimi spojených příběhů, že byste se určitě divili.

Mám pro vás tedy jeden z mých tipů na výlet a zároveň pěkný tip na knížku, kterou vám může přečíst třeba maminka před spaním a kterou možná znáte od svých starších sourozenců ze školy. Knížka se jmenuje Babička a napsala ji česká spisovatelka Božena Němcová. Celý příběh se odehrává v prostředí východních Čech, které se jmenuje Babiččino údolí. A přesně tam byste se měli vypravit! Teda nejdříve bych vám doporučil, abyste si přečetli knížku, protože pak budete moct jednotlivá místa poznávat.

Uvidíte tam Staré bělidlo, kde v knížce rodina společně s Babičkou bydlela, mlýn, ratibořickou hospodu nebo také Viktorčin splav. A co určitě musíte navštívit je sousoší Babička s dětmi. To jsou sochy v nadživotní velikosti, které zobrazují postavy z příběhu Boženy Němcové. Celé sousoší by mělo budit dojem, že se děti společně s babičkou, pejsky Sultánem a Tyrlem navracejí ze zámku na Staré bělidlo. Celý výlet můžete zakončit návštěvou zámku Ratibořice, kde v příběhu přebývala kněžna Zaháňská.

Krásné počteníčko a šťastnou cestu!

_tip_

Vaše prasátko Pigy