Zprávička

Areál lesních her

Ahoj holky a kluci,

podzim už je opravdu tady. Všechno okolo nás je pěkně barevné, tak si pojďme tento čas pořádně užít, co vy na to? Vydejme se na místo, kde si barevného listí a ostatních krás podzimu užijeme nejvíce, a to do lesa.

Nad městem Prachatice je vrch, který se jmenuje Libín. A právě v úpatí Libína se nachází cíl naší cesty. Byl zde vybudován areál lesních her. Je to vlastně takové „městečko“, kde poznáte, jak se v takovém lese zvířátkům žije.

Vyzkoušíte si, jak je veverka hbitá, když skáče z jednoho stromu na druhý. Můžete se zabydlet v ptačím hnízdě, pavoučí síti, žabí tůni nebo v mraveništi. Najdete tady i lezeckou stěnu, klouzačky i prolézačky. A co bude určitě super zážitek – ta část areálu, kterou se můžete projít, aniž byste se dotkli nohami země. To určitě zvládnete levou zadní !

Když už se vžijeme do role lesních zvířátek, tak určitě i poznáte, jak obtížné může být s blížící se zimou sehnat potravu. Takže až se na tento výlet vydáte, nezapomeňte do batůžků, kromě svačinky pro vás, přibalit taky nějakou dobrotu pro zvířátka. A třeba budete mít i takové štěstí, že nějakého lesního tvorečka potkáte. Každopádně štěstí přeje připraveným, a to vy určitě budete!

A nakonec pro vás mám ještě jeden tip. Během túry můžete sbírat listy a vytvořit z nich třeba maminkám krásnou kytičku, anebo posbírat kaštany a doma z nich vytvořit zvířátka, a tak dále a tak dále. Možností je spousta a fantazii se meze nekladou.

Tak honem, ať si užijete podzimu!

Šťastnou cestu!

_tip_

Vaše prasátko Pigy