Zprávička

Antonín tvoří: Záložka do knížky

Zdravím všechny malé i velké výtvarníky!

Se začátkem školního roku jsem si pro vás nachystal ještě jednu užitečnou věc. Stane se vám někdy při čtení knihy, že nevíte, kde jste naposledy přestali a čtete jednu stránku třeba třikrát? Mně se to dělo každou chvíli. Anebo si potřebujete založit stránku v učebnici, kde jste skončili? Pro všechny tyto případy jsem se rozhodl pořídit si záložku do knížky, ale pořád jsem si nemohl vybrat takovou, která by se mi líbila. Nezbývalo, než si vyrobit svoji vlastní. A podařilo se mi to skvěle! V medvědu Hugovi mám jejich pravidelného odběratele. Víte přece, že je to ten největší čtenář na světě! Zkuste si ji vyrobit i vy.

Budete potřebovat:

  • barevný papír formátu A4/A5 (podle toho, jak chcete mít záložku velikou)
  • lepidlo
  • černou/barevnou fixu
  • nůžky
  • třpytky/korálky/stužky na ozdobu

Postup:

1. Papír formátu A4/A5 přehněte napůl, přečnívající část odstřihněte. Vznikne vám tak čtverec. Pravý dolní roh přehněte k levému hornímu a přitlačte. To samé udělejte s levým dolním rohem (přihněte k pravému hornímu). Teď byste měli mít před sebou čtverec s křížem, který vám vznikl přehýbáním.

2. Papír si k sobě natočte libovolným rohem (vidíte kosočtverec). Dolní roh přehněte ke středové čáře, horní roh také.

3. Papír přehněte napůl směrem nahoru.

4. Pravý cíp složte ke středu, levý také.

5. Teď papír otočte. Máte před sebou něco jako papírovou čepici, ze které trčí dvě špičky.

6. Ty teď přehněte a zastrčte je do „čepice“. Základ záložky máte hotový.

7. Zbytek je už jen na vás, jak si dílo ozdobíte. Já jsem nakonec vytvořil jednu holčičí (na to jsem použil všechny možné korálky a mašličky) a jednu klučičí záložku (z papíru jsem vystřihl dvě kola, trochu je vybarvil a nalepil na spodek záložky).

Váš zajíc Antonín
umělec