Zprávička

Antonín tvoří: Stojánek na tužky a jiné nezbytnosti

Ahoj šikulové!

Prázdniny skončily a je tu nový školní rok, jupí! Je to takový malý nový začátek. Určitě si při té příležitosti děláte pořádek na stole, v šuplících a skříňkách. Přišel jsem na to, kam uklidit všechny tužky, fixy, sponky, lepidla, nůžky, pravítka, abyste je měli pěkně po ruce a na jednom místě. Vymyslel jsem pro ně speciální stojánky. Pochlubil jsem se s tím Hedě Okaté a byla nadšená tak, že jsem jí stojánek rovnou věnoval. Zkuste to taky – i vy, co ještě nechodíte do školy. Stojánek poslouží stejně dobře na všechny vaše kreslící potřeby!

Budete potřebovat:

  • krabici od bot
  • ruličky od toaletního papíru
  • krabičky od kakaa, mýdla apod.
  • 2 m samolepící tapety (koupíte v papírnictví)
  • samolepky, ozdobné kamínky
  • lihové barevné fixy
  • pravítko, tužku, nůžky

Postup:

Do krabice si nejprve naskládejte ruličky a krabičky tak, jak byste chtěli, aby stojánek vypadal. Tedy: navrhněte si rozložení prostoru! Na stojánku je skvělé to, že pokud vám současné uspořádání přestane vyhovovat, můžete si jej přeskládat znova. Protože budeme jednotlivé díly oblepovat, radím vám si vybrané uspořádání zakreslit na papír. Závěrečné skládání pak bude jednodušší.

Jakmile budete mít rozvrhnuto, pusťte se do oblepování. Začněte velkou krabicí. Rozložte si samolepící tapetu a položte na ni krabici (obvodovou stranou, dnem k vám). Obreslete si její tvar na tapetu. Pak ustřihněte širší pruh než je obkreslená krabice (nahoře asi o 5 cm, dole o 3 cm). Teď můžete začít krabici oblepovat. Na dně krabice přečnívající tapetu vždy v rohu nastřihněte a přilepte ke krabici. To samé udělejte s horními hranami krabice (nastřihněte tapetu v rohu, přehněte přes hranu a přilepte). Stejně postupujte při oblepování ruliček (přečnívající okraje tapety nastřihněte hustěji a postupně je přilepujte k ruličce). Až budete mít vše polepené, můžete začít se zdobením.

Samolepící tapety můžete pomalovat barevnými fixami nebo z tapety vystřihněte různé motivy a nalepte je na krabici či ruličku. Pak stačí oblepené ruličky a krabičky naskládat znova dovnitř podle připraveného plánku. Dílo je hotové! A teď už jen uspořádat všechna tužky, pera, propisky a pastelky!

Váš zajíc Antonín
umělec