Tvoření

Kudrnaté květiny

Ahoj, moji malí umělci!

Nemůžu si pomoct, ale já mám květiny prostě strašně rád. Miluju je živé v květináči i ve váze, a dokonce mám rád i ty papírové. Když mi doma žádná nekvete, rád si nějakou vyrobím. Dneska jsem si pro vás připravil luční kvítí s pěkně kudrnatými květy, tak hurá do toho.

Budete potřebovat:

  • barevný papír
  • nůžky
  • lepidlo

Postup:

Vezměte si barevný papír a přehněte ho na dvě dlouhé půlky, pěkně na šířku. Rozstřihněte ho rovně nůžkami podle přeložené čáry. Teď přijde trocha mravenčí práce – dejte si papír před sebe a nastřihejte z něj proužky široké 1 cm – jen pozor! Nestřihejte až do konce, nechte si volný pruh, na kterém budou vzniklé okvětní lístky držet. Teď je všechny jeden po druhém srolujte až k nerozstřihanému pruhu, papír se tak hezky nakudrnatí a nakonec nám z toho vznikne květ.

http://bit.ly/2o8ePBh http://bit.ly/2o8ePBh

Ze zeleného papíru si opět ustřihněte na šířku dlouhý pruh, široký asi 5 cm. Od dolního rohu začněte našikmo rolovat, abyste vytvořili dlouhou tyčku. To bude stonek. Nahoře si ji zajistěte lepidlem, aby držela pohromadě.

http://bit.ly/2o8ePBh http://bit.ly/2o8ePBh

Volný pruh z kudrnatého květu potřete ze spodní strany lepidlem a začněte jej omotávat na stonek z horní strany a zase pěkně našikmo.

http://bit.ly/2o8ePBh http://bit.ly/2o8ePBh http://bit.ly/2o8ePBh

A teď trochu listů – ustřihněte si ze zeleného papíru obdélník. Složte jej do harmoniky a harmoniku složenou do jednoho pruhu na jedné straně zastřihněte do špičky. Vzniknou nám tak špičaté listy spojené opět volným pruhem papíru. Ten si můžete rozstříhat na menší části a nalepit ho ve dvou až třech řadách na stonek.

http://bit.ly/2o8ePBh

Váš zajíc Antonín

Umělec

Váš zajíc Antonín umělec