Zprávička

4+4 dny v pohybu

Ahoj děti!

Máte rády divadlo? Já moc, a tak mě mrzí, že ho teď zas zavřou… Zjistil jsem ale, že ještě předtím v Praze proběhne festival 4+4 dny v pohybu, kde je i několik představení pro děti a dvě výtvarné dílny!

Letošní ročník by se měl přejmenovat na 3 dny v pohybu, protože kvůli novým opatřením proběhne jen od pátku do neděle. Vtipné je, že ho ještě předtím pořadatelé nazvali Všechno je jinak – aniž by tušili, že to tak opravdu bude. A ještě větší sranda je, že probíhá ve škole, v budově Nové strašnické školy, takže jestli chodíte na druhý stupeň základní školy a od pondělí vás čeká střídavá výuka, můžete si školní prostředí užít aspoň o víkendu. A vsaďte se, že tam bude mnohem větší legrace než v té vaší! – Cože? Rodiče se bojí nákazy? Tak je vezměte aspoň na představení v zahradě! Jo a málem bych zapomněl, veškeré vstupné je zdarma!

Kromě spousty představení se můžete samy umělecky vyřádit v rodinné dílně s názvem Máš umělecké střevo? Všechno jde jinak! a Do latě! vás postaví workshop pro děti i dospělé Národní galerie Praha – na něm si budete moct sestavit školní třídu dle svých představ! Já teda na nic nečekám, beru Antonína a pádíme tvořit! A třeba přemluvíme i Vojtu, nalákáme ho na ten pohyb, ale pssst!

_tip_

Vaše prasátko Pigy