Zprávička

4+4 dny v pohybu

Ahoj děti!

Máte rády divadlo? Já moc, a tak mě mrzí, že ho teď zase minimálně na dva týdny zavřou… Zjistil jsem ale, že ještě předtím v Praze proběhne festival 4+4 dny v pohybu, kde je i několik představení pro děti a dvě výtvarné dílny!

Letošní ročník by se měl přejmenovat na 3 dny v pohybu, protože kvůli novým opatřením, která začnou platit od pondělí, proběhne ve zkrácené podobě od pátku do neděle. Vtipné je, že ho ještě předtím pořadatelé nazvali Všechno je jinak – aniž by tušili, že to tak opravdu bude. A ještě větší sranda je, že probíhá ve škole, konkrétně v budově Nové strašnické školy, takže jestli chodíte na druhý stupeň základní školy a od pondělí vás čeká střídavá výuka, můžete si trochu té školní atmosféry užít aspoň o víkendu. A vsaďte se, že tam bude mnohem větší legrace než v té vaší! – Cože? Rodiče se bojí nákazy? Tak je vezměte aspoň na představení v zahradě! Jo a málem bych zapomněl, veškeré vstupné je zdarma!

A na co všechno že je to můžete vytáhnout?

V sobotu pro děti a jejich dospělé zahrají Loutky bez hranic představení o bloudícím kašpárkovi Bojím se v lese a Teatr Rajdo představí starou známou Karkulku Červenou. Robert Smolík zve děti do cirkusu plyšových medvídků s názvem Cirkursus a Jakub Folvarčný do Ústavu úžasu, ve kterém vám bude vyprávět příběh O nešťastném staviteli, který se spolčil s ďáblem, aby mu pomohl opravit Karlův most.

Žasnout s ním budete moci i v neděli, a to nad moderním přebásněním Erbenovy Kytice s názvem Kytice reloaded. Naposledy vás pak do jeho Ústavu zavede koopratifní bojofka pro děti a roťiče Reinhold und Heinrich ufádí: Enigma. Manželé Krátcí pod hlavičkou Studia Damúza uhnětou z těsta variaci příběhu o Otesánkovi s názvem Otěstánek, Wariot Ideal dětem zahraje dřevní koncert na podomácku vyrobené nástroje a nakonec své umění předvedou pouliční žonglující akrobaté Bratři v tricku jako Malíři – i když jsou jen obyčejnými malíři pokojů.

Svůj výtvarný talent pak můžete uplatnit v rodinné dílně s názvem Máš umělecké střevo? Všechno jde jinak! a Do latě! vás postaví workshop pro děti i dospělé Národní galerie Praha, na kterém si budete moct sestavit školní třídu dle svých představ! Já teda na nic nečekám, beru Antonína a pádíme tvořit! A třeba přemluvíme i Vojtu, nalákáme ho na ten pohyb v názvu, ale pssst!

_tip_

Vaše prasátko Pigy