Zprávička

4 nejlepší recepty z jahod

Ahoj mlsouni!

Jahodová sezóna vrcholí a neznám nic lepšího, než si přivonět k čerstvě natrhaným jahodám a pak si z nich připravit nějakou laskominu. Veverka Laskonka pro vás vymyslela opět ty nejlepší recepty, které zvládne snad úplně každý! Jahodová pěna je snad z receptů nejlepší, ale k snídani mi teď Laskonka připravuje jahodový shake s medovými cereáliemi a stojí za ochutnání. Vy si třeba troufnete i na jahodové maffiny, já jsem zatím zkusil podle receptu připravit jahodový pohár a byl výtečný. Tak do toho!

1. Jahodová pěna

Má maminka v lednici schované nepotřebné vaječné bílky? Připomeňte se jí, ať na vás při pečení myslí a dá vám je stranou. Můžete pak společně připravit výbornou svačinu pro celou rodinu – jahodovou pěnu dle veverky Laskonky.

2. Jahodové muffiny

Upečte si jahodové muffiny! Ale pozor, tady určitě budete potřebovat pomoc dospělého. To víte, pečení je věda a není žádná hanba si nechat pomáhat! Pokud dostanete na dnešní dobrotu chuť, ukažte mamince tenhle recept a určitě se s vámi do vaření s radostí pustí!

3. Jahodový pohár se sušenkami

Další recept letošní jahodové sezóny! Co si třeba připravit klasiku, kterou má rád snad každý – jahodový pohár se sušenkami! Tohle připravte na oslavu pro své kamarády a úspěch je zaručen.

4. Jogurtovo-jahodový shake

Tenhle recept je tak jednoduchý, tak rychlý, že si ho každé ráno rádi připravíte a navíc je tak zdravý. Připravíte-li si ho k snídani, nalijte shake do mističky a přidejte cerelálie. Pokud si ho připravíte jako osvěžující nápoj ke svačince, dejte ho na chvíli vychladit do ledničky a podávejte s ledem.

Máte nějaký zajímavé recepty s jahodami? Pošlete mi je a nezapomeňte mi k tomu poslat i fotografie!

Váš Pigy!