Vesmír

Země 1. díl

Zdroj: freepik.com

Čau písklata!

Pokračujeme v krasojízdě Sluneční soustavou! Už jsme prozkoumali Slunce, Merkur a Venuši. Dneska nás čeká naše stará dobrá známá – planeta Země.

Naše planeta – Země – je třetí planetou Sluneční soustavy, od Slunce je vzdálená asi 149 600 000 km. Nejzajímavějším faktem je, že je jedinou planetou Sluneční soustavy, na které je život. Samo je možná ještě i někde jinde ve vesmíru, ale o tom zatím nic nevíme. Když se chvilku nad tím faktem zamyslíte, je to vlastně docela děsivý, co? Že jsme v celým nekonečným vesmíru jediná planeta, na který je život… je to asi tak stejně děsivý, jako kdybychom věděli, že na nějaký jiný planetě život je, hihi!

Planeta Země má kulovitej tvar a je fakt zajímavá. Skládá se z několika vrstev: jejím středu je zemské jádro, následuje plášť a pak zemská kůra (a ta je buď oceánská nebo kontinentální – to znamená, že jde buď o vodní plochu, nebo o zemi). Doslova životně důležitá je pro Zemi také její atmosféra, která je v jejím případě tvořena směsí kyslíku a dusíku, neboli vzduchem.

A více o Zemi vám zas povím příště. Tak čau, mějte se!

Vaše myška Bibi