Zprávička

Vydejte se za strašidly!

Ahoj děti!

Zvedněte ruce, kdo máte pro strach uděláno! Řádky níže totiž nejsou pro žádné strašpytlíky…

Kamarádi, vy co jste dočetli až sem, tak je vidět, že se jen tak něčeho nezaleknete, a tak pozorně čtěte, jaký tip na výlet jsem pro vás tentokrát vymyslel.

Viděli jste někdy opravdové strašidlo? Že ne? Tak co se vypravit na místo, kde strašidla potkáte na každém rohu, a to doslova! Na Praze 1 je totiž takovéto záhadné místo. Jmenuje se Muzeum pověstí a strašidel. Zde se setkáte tváří v tvář s přízraky a duchy, kteří kdysi žili ve staré Praze.

Muzeum je rozděleno do dvou částí, a to podzemní uličku duchů a přízemní část, kde najdete všechny pověsti spojené s místními strašidly a také další interaktivní zábavu. Podzemní nebo také sklepní ulička vám představí půlnoční Prahu před mnoha staletími. V tu dobu ji obývaly záhadné bytosti. Setkáte se s dvaceti pěti nejznámějšími pražskými strašidly, která na vás budou vykukovat z nejrůznějších koutků i skrýší. Jsem zvědavý, jestli je objevíte všechny.

V horní části muzea se pak můžete dočíst jejich příběh. A také si prohlédnout předměty, které jednotlivým duchům patřily, anebo postavy strašidel vystupující ze zdi. Určitě mi dáte za pravdu, že návštěva tohoto muzea nebude žádná nuda!

Strach nechte doma a hurá za přízraky!

_tip_

Vaše prasátko Pigy