Zprávička

Vojtovy hry: Simon říká

Zdroj: freepik.com

Nazdárek děti!

Chtěl bych vám představit jednu hru, kterou hrají děti po celém světě. Hlavní postavou je chlapeček jménem Simon (čti Sajmon), miluje pohyb a velice rád plete ostatní hráče. Pojďme si zahrát na Simona.

Příprava hry:

 • Sežeňte si partu kamarádů, minimálně další dva.

Hra:

 • Určete si, kdo z vás bude v prvním kole Simon.
 • Simon si stoupne čelem před ostatní hráče a hru započne slovy „Simon říká…“ Například: „Simon říká: sáhněte si na nos“ a předvede pohyb. Ostatní hráči musí v tomto případě pohyb správně zopakovat.
 • Simon může ostatní hráče úmyslně plést, například tím, že příkaz neuvede slovy „Simon říká…“ V tom případě nikdo z hráčů nesmí Simonův pohyb zopakovat. Pokud Simon správně uvede příkaz, řekne „Simon říká: sáhněte si na nos“, ale zvedne přitom pravou nohu, rovněž nesmí ostatní hráči příkaz vykonat. Situací, jak ostatní spoluhráče znejistět, je spousta.
 • Každý hráč, který příkaz vykoná špatně, jde z kola ven. Až zbude poslední soutěžící, v dalším kole převezme roli Simona.

Vymyslete různé pohyby, nebojte se používat pomůcky nebo zapojte barvy z oblečení. Simon může vykonávat bezpočet profesí, krkolomných triků a předstírat mraky špatných příkazů. Je jen na vás, kam až si zábavu přejete dotáhnout.

_tip_

Váš kocour Vojta

 • Lechtej Pigyho a sbírej body. Pigy ti pak za odměnu zazpívá!

  Pigy Rapuje

  Prasátko Pigy se vlní v rytmu hudby a reaguje na dotyky. Čím více se dotýkáš jednotlivých částí, tím se prasátko rychleji pohybuje. Tvým úkolem je postupně se dotýkat všech částí těla a v co nejkratším možném čase nasbírat tisíc bodů. Pokud se to povede, prasátko zazpívá. Jednoduchá hra s oblíbeným prasátkem Pigy. Je určená pro malé děti.

  Pigy, to je spousta her, zábavy a legrace pro děti. Více her najdeš na pigy.cz v rubrice Zábava.

  Stahuj pro Android