Zprávička

Vánoce se blíží

Hůhůůůů, holčičky a chlapečkové!

Vítám vás u dalšího listování nad sovím kalendářem. Venkovní teplota klesá, sem tam sněží, je tu prosinec a s ním i Vánoce! Dnešní den je navíc výjimečný tím, že je první adventní neděle. Advent je období čtyř týdnů před Vánoci, je to doba rozjímání a často i dobročinnosti.

S adventem se pojí také celá řada tradic, některé z nich třeba znáte i z domova nebo ze školky. Jako první vás určitě napadne adventní věnec. Pokud byste si chtěli jeden vyrobit – Antonín vám s ním pomůže. Adventní věnec má čtyři svíčky a každou neděli se jedna zapálí, celá rodina by se v tu chvíli měla sejít a pobýt spolu.

Další tradicí je uříznutí ovocné větvičky – barborky. Jak už název napovídá, tato tradice je spojená se 4. prosincem, tedy dnem, kdy slaví svátek Barbory. Možná také víte, že před Vánoci se daruje jmelí. Do domu má přinést štěstí a požehnání. A kdo se pod větvičkou jmelí políbí, bude do dalších Vánoc milovaný.

Pigyho oblíbenou tradicí je adventní kalendář – každý den si otevře jedno okénko a najde v něm drobné překvapení. Jestlipak i vy máte adventní kalendář? Není potřeba ho kupovat, ale můžete si jej doma i třeba vyrobit. Antonín nám určitě poradí jak na to!

A jaké zvyky a tradice dodržujete doma vy? Napište nám!

_tip_

Vaše sova Heda