Recepty

Velikonoční vajíčková kuřátka

Ahoj mlsotkové a šmakovinky!

Velikonoce už jsou tady, koneckonců už je Bílá sobota, a během ní končí půst a často také probíhá velký úklid, není tedy žádné překvapení, že je tento den symbolem čistoty. Přemýšlela jsem, co bílého bych mohla připravit k jídlu, a napadla mě plněná vajíčková kuřátka, která jsou kvůli bílku na povrchu pěkně bílá! Klasáčka napadlo, že bych jim mohla udělat zobáčky z mrkvičky a očička z pepře, aby vypadala jako živá.

Budete potřebovat:

Postup:

  1. Vajíčka uvaříme natvrdo.
  2. Zchladlá vajíčka oloupeme a opatrně překrojíme napůl.
  3. Žloutky vydlabeme, v rozmačkáme je v misce a smícháme s pomazánkovým máslem, zakysanou smetanou, pažitkou a nastrouhaným sýrem. Směs osolíme a pořádně promícháme.
  4. Jednu část bílků naplníme vzniklou pastou (vytvoříme si tak tělíčka kuřátek) a druhou polovinu pak na ni nasadíme.
  5. Z mrkvičky uděláme zobáček a z pepře očička a ozdobíme jimi horní polovinu bílků.
  6. Kuřátka podáváme na špenátových listech.

Dobrou chuť!

Akademie kvality sdružuje prestižní ocenění, které si zaslouží ty nejpoctivější a nejkvalitnější potravinářské a zemědělské výrobky. Díky pečlivému předvýběru mají zákaznici, díky těmto značkám, jistotu, že vybrali správně. A jaké značky Akademie kvality sdružuje? KLASA, REGIONÁLNÍ POTRAVINA, BIO, CHRÁNĚNÉ OZNAČENÍ PŮVODU, CHRÁNĚNÉ ZEMĚPISNÉ OZNAČENÍ, ZARUČENÁ TRADIČNÍ SPECIALITA. Více informací na akademiekvality.cz.

_tip_

Vaše veverka Laskonka kuchařka