Zprávička

Světový den knihy

Milé děti!

Jestlipak víte, co dnes slavíme? Malí knihomolové, kteří (stejně jako já) rádi čtou, tak určitě vědí. 23. dubna je totiž Světový den knihy! Věděly jste, že se tento svátek začal poprvé slavit v roce 1995 ve Španělsku? V tento den se tam totiž také slaví svátek sv. Jiří, a každý, kdo si 23. dubna koupí knihu, je také obdarován růží!

Dnes Světový den knihy slaví více než sto zemí světa, včetně České republiky. Do oslav se často zapojují knihkupectví, knihovny, spisovatelé, nakladatelé nebo učitelé. A samozřejmě i čtenáři!

Navštívily jste někdy Ústřední pobočku Městské knihovny v Praze? Tam totiž stojí sloup z knížek, který vypadá jako nekonečná studna vědění. No, posuďte samy:

Tomuto sloupu se říká Idiom a jeho autorem je slovenský umělec Matej Krén. Určitě se na něj někdy běžte podívat!

A na závěr mám pro vás tip na další knížku. Jmenuje se Kotrmelce u krmelce (to je ale vtipný název, že jo?) a je to knížka básní a hádanek o různých zvířátkách. Datel chce být spisovatel, hroch si hraje na divoké prase a bratři kapři závodí v plavání, zatímco chudák křeček musí přečkat bouřku a klukům vlkům moknou uši. A jelen zase u krmelce dělá kotrmelce!

Tak honem, běžte oslavit Den knihy čtením nějaké pěkné knížky!

_tip_

Váš medvídek Hugo čtenář