SoutěžUkončeno

Vyhrajte knížky a další skvělé ceny s Bezpečně na cestě!

Soutěž je ukončena.

Výherci:

  • Michal Matuška
  • Miroslav Bystrý
  • Beata Velebová
  • Tobiáš Jurčík
  • Romana
  • Marcela Janálová

Ahoj děti!

Zdalipak víte, jak se správně chovat v provozu? Dokážete správně odhadnout, kdy smíte vstoupit do křižovatky? Máte nějaký oblíbený dopravní prostředek? Nebo jste někdy vymyslely vlastní stroj, který by vás dokázal bezpečně převézt na druhý konec planety? Pro všechny malé zvědavce, kteří si kladou podobné otázky, mám novou soutěž s projektem Bezpečně na cestě, který vás naučí to nejdůležitější o dopravní výchově. Odpovězte správně na dvě soutěžní otázky a šest z vás může vyhrát knižní novinku Dopravní prostředky, které světem nepohnuly nebo volnou vstupenku do Technického muzea v Brně!

O knížce:

Přečtěte si ilustrovanou historii slepých uliček dopravy pro všechny zvídavé kluky a holky! Každý z nás někdy cestuje autem, hromadnou dopravou nebo letadlem, ale některými prostředky necestujeme vůbec. Popovídejte si s rodiči o tom, proč nelétáme v autech nebo proč nejezdíme ve vlacích na jedné koleji. Čekají na vás neslavné nápady, prototypy a někdy až šílené pokusy vymyslet něco nového v dopravě. I když tyto pokusy nerozpoutaly technické revoluce, posunuly lidské poznání zase o kousek dál. A číst si o nich je veliká zábava! Knížku napsali Štěpánka Sekaninová a Tom Velčovský a krásné ilustrace těch nejneuvěřitelnějších dopravních prostředků vytvořil Martin Sodomka.

O Technickém muzeu v Brně:

Největší technické muzeum na Moravě se zaměřuje na vývoj mnoha různých oblastí vědy a techniky. Ve stálých expozicích se malí i velcí návštěvníci dozvědí zajímavosti o výrobě železa, časostrojích, o nožířství, mechanické hudbě nebo třeba o velkých parních či vodních strojích. Nechybí ale ani výstavy o výpočetní technice – třeba o počítačích! Stálé expozice doplňují výstavy krátkodobějšího charakteru. Všechny věkové kategorie zaujme Technická herna, která zábavnou, interaktivní formou seznamuje s různými zákony fyziky a jak vypadají v praxi. V muzeu funguje i řemeslně-technická dílna a nabízí se programy zaměřené na tradiční řemeslné techniky. V průběhu celého roku tam najdete mnoho doprovodných akcí pro dospělé i pro děti. Třeba právě teď se v muzeu těšit na výstavu Stroje Leonarda Da Vinci nebo Pozor, zákruta!, jež je věnovaná nejrůznějším československým autům, která se však nikdy nezačala vyrábět sériově – to znamená pro veřejnost. Součástí výstavy je například i první československý elektromobil EMA.

K soutěži:

Od pondělí 14. do soboty 19. listopadu 2022 můžete soutěžit o šest balíčků, každý z nichž obsahuje: knihu Dopravní prostředky, které světem nepohnuly a volnou vstupenku do Technického muzea v Brně. Výhru získává ten účastník, který správně odpoví na dvě soutěžní otázky a zároveň je zašle jako 100., 300., 500., 700., 900. nebo 1100.  v pořadí.

_tip_

Partner soutěže:

Soutěž není aktivní.

Vaše prasátko Pigy