Vesmír

Souhvězdí Hadonoše

Čau myšáci a myšandy!

Jak se máte, moji milí vesmířani? Doufám, že v pohodě a frčíte si životem jako já kosmem! Teda aspoň mám takovej pocit, vždycky když si pro vás chystám nějaký nový povídání. Těch informací je tolik! A tolik bych vám toho chtěla říct!

Minule jsme doklepli všechny zvířetníkový souhvězdí. Ale aby to všechno nebylo tak jednoduchý a přímočarý, tak vám teď trochu pomotám kebulky! Ono totiž – a teď se možná radši posaďte, ať to s váma nešvihne – existuje ještě jedno souhvězdí: souhvězdí Hadonoše.

To je teda zvláštní jméno, co? Hadonoš. Napadá vás, co by to tak mohlo znamenat? Co představíte, když se řekne slovo „hadonoš“? Vlastně to není až tak divný, hado-noš – prostě někdo, kdo nese hada, to by mohlo bejt ono… momentíček… ověřím to… jo! Je to tak! Má znázorňovat muže, kterej drží hada. Hadonoš patří mezi zvířetníkový souhvězdí, a přesto není zařazený ve znameních zvěrokruhu. To je fakt! Už jsem slyšela, že někdo je třeba ryba, lev nebo rak… ale že by byl někdo hadonoš?! To ne! Slunce se v Hadonoši nachází mezi 29. listopadem a 17. prosincem. Jenže tohle období patří souhvězdí Šítra. Je to trochu tajemný. Jak to teda celý je? No, nechám vás trochu v napětí a řeknu vám to příště! A mezitím mi pište o všem, co by vás zajímalo, na všechno odpovim!

Mějte se, písklata!

_tip_

Vaše myška Bibi