Zprávička

Priessnitzovy lázně

Ahoj děti!

I když jsou prázdniny už za námi, venku je stále hezky, a my se tak můžeme vydat na další společný výlet! Tentokrát se vypravíme do Jeseníků do Priessnitzových lázní.

Nenechte se zmást, přestože se jedná o lázně, vydáme se do přírody po stopách léčebných pramenů. V okolí lázeňského města se totiž nachází několik stezek. Všechny vedou lesem a za teplého počasí se můžete ochladit v tzv. Priessnitzových sprchách nebo ochutnat vodu přímo z pramene. Na výběr je několik cest a značení je velmi jednoduché, takže se nemusíte bát, že by se cestou někdo ztratil. A nejenom, že se krásně projdete, cestou se také dozvíte spoustu zajímavých informací! Víc už ale nebudu prozrazovat, ať se máte na co se těšit!

Přímo v lázeňském městě poté najdete hřiště, lanový park, ale také spoustu kaváren a restaurací, kde si po příjemné procházce můžete dát něco dobrého k snědku.

A už jen taková zajímavost na závěr: Neříká vám něco jméno Priessnitz? Mně to jméno bylo povědomé, a proto jsem se optal své kamarádky myšky Bibi, ať zapátrá na internetu. A víte, co našla? Podle zakladatele lázní, Vincenze Priessnitze, je totiž pojmenován i léčebný zábal na krk. Používá se například při léčbě angíny nebo kašle. A jak to funguje? Namočí se kus látky do studené vody, překryje se igelitem, na to celé dáme šátek a ovážeme to kolem krku. Není to nic příjemného, zato to ale krásně funguje!

Tak si hezky užijte výlet, kamarádi! A kdybyste náhodou někdy onemocněli, vzpomeňte si na léčebný Priessnitzův zábal!

_tip_

Vaše prasátko Pigy