Vesmír

Souhvězdí Perseus 2. díl

Myšáci a myšandy!

Pokračujeme v krasojízdě o Perseovi

Ty řecký báje jsou hrozně drsný, to vám povim! Ale poslouchejte dál. Danae a její syn Perseus ale byli zachráněni králem Polydektem na ostrově Serifos. Perseus rostl, a protože byl z poloviny bůh, byl neobyčejně silnej, krásnej, chytrej a já nevim co ještě. Byl prostě výjimečnej, to nemohl nikdo přehlídnout. Ani zdejší král. Začal se jím cejtit ohroženej, bál se o svůj trůn, a proto Persea raději poslal pryč. A to rovnou bojovat se strašlivou Medusou! Obludou, která měla místo vlasů hady a kdo jí pohlédl do očí, zkameněl. Perseus ale naštěstí dostal meč od bohyně Athény a Medusu slavně porazil – useknul jí hlavu!

Cestou zpátky domů zažil spoustu dalších dobrodružství a pomocí Medusiny uťaté hlavy zachránil i princeznu Andromedu, která měla být obětována obřímu hadovi. Za to ji dostal za ženu, odvezl ji na ostrov Serifos, kde do party přibrali Perseovu matku Danaé a společně se vydali do svý rodný vlasti a vládli tam pak ještě hodně let.

Uf, to je teda příběh! Ale krásnej, že jo? Příště se těšte na všechna fakta o souhvězdí! Pro dnešek to ale stačí a já letim šmejdit dál!

Mějte se, písklata!

P.S. Král Akrisos, otec Danaé a děda Persea, kterej se tak bál věštby, že ho zabije vlastní vnuk, svýmu osudu samozřejmě neuniknul. Perseus ho po návratu do rodný země zabil při sportovních hrách: diskem, kterej se při hodu vychýlil z dráhy. Já se picnu!!!

 

Vaše myška Bibi