Zprávička

Milešovka

Ahoj děti,

celá naše země se  začíná pomalu probírat ze zimního spánku, tak teď jste na řadě ještě vy! Už nebudeme tolik doma, ale začneme zase běhat venku, co vy na to? A abych vás v tom trošku podpořil, tak tu mám pro vás tip na výlet.

Dneska budeme objevovat přírodu na nejvyšší hoře Českého středohoří. Tušíte, o které hoře je řeč? Chvilka napětí… Je to Milešovka.

Milešovka se nachází blízko obce Milešov, podle které dostala také své jméno. Nejen, že se zde při výšlapu trošku zapotíte a rozhýbete tak svá těla po té studené zimě. Také ale budete moci poznávat spoustu rostlin a stromů, které už známe z minulých výprav. Jsem zvědavý, jestli je všechny poznáte.

Milešovka je považována za největrnější horu Česka. Počasí bez větru tam potkáte asi tak osmkrát do roka. Je nutné se pořádně obléknout, ovšem ten výhled, bude stát za to! Na samém vrcholu je i rozhledna. Takže i my malincí, uvidíme hodně daleko.😊

Hora Milešovka byla vyhlášena národní přírodní rezervací, tudíž je jasné, že ji navštívit musíte. Jinak bychom se nemohli považovat za opravdové znalce České republiky. A to my, kamarádi, díky našim výletům, brzy budeme!

Tak šťastnou cestu!

Vaše prasátko Pigy