Zprávička

Letiště

Ahoj kamarádi,

určitě jste zvědaví, co jsem si pro vás vymyslel. Když jsem přemýšlel, kam bychom se měli vydat tentokrát, tak jsem dostal výborný nápad!

Pozorujete rádi letadla na obloze? Někdy, když letadla letí hodně vysoko, jsou vidět jen bílé čáry a ty pozoruju rád. Vždycky hádám, jestli se srazí nebo ne. Ale to jsou všechno letadla nám moc vzdálená. Tak co kdybychom je šli prozkoumat taky zblízka, ať víme, co vlastně na té obloze létá?

Pražské letiště Václava Havla pořádá exkurze přímo pro nás dělané. Poznáte lidi, kteří na letišti pracují, a uvidíte, jak zajišťují každodenní provoz. Navštívíte místa, kam byste se jako cestující ani nedostali. Ukáží vám, jak se starat o letadla v situaci, kdy mrzne i při běžné údržbě. Ale hlavně uvidíte letadla z tak těsné blízkosti, že si na ně budete možná moct i sáhnout. Průvodci vás totiž vezmou přímo na přistávací plochu. Tam okolo vás budou přistávat i odlétat letadla a vy je tak budete moci vidět zase trošku jinak než na obloze.

Prohlídky probíhají po celý rok, takže se tam můžete vypravit kdykoliv. Nezapomeňte se na prohlídku přihlásit přes internetové stránky.

Na letišti platí přísné bezpečnostní kontroly, ty budou platit i pro vás. Ale nebojte, není to nic strašného. Naopak zase zjistíte, proč to vše musí být.

Tak na chvilku odložte boby a sáně a hurá na letadla!

Vaše prasátko Pigy