Tvoření

Justýna radí: Krmítko z kokosových ořechů

Ahoj moji malí papouškové, ehm, teda drahouškové!

Ano, ano, venku máme zimu, až mám z toho zamrzlá vřídla, ehm, křídla jsem chtěla říct. Už jste četli Hugovu básničku o zvířátkách v plese, jejky, teda v lese? Jestli ano, tak víte, že v tomto období těžko hledají něco dobrého na lup, teda na zub! A proto jim pomůže, když jim venku necháte nějakou svačinku.

Nejjednodušší je nakrmit ptáčky, kterým stačí nechat nějaké zrní nebo sušené ovoce v krmítku. A ještě lepší pocit budete mít, když jim to krmítko vyrobíte! Ale nezapomeňte říct o pomoc vodičům, ježišmarja, rodičům!

Budete potřebovat:

  • kokosový ořech
  • pilku
  • vrtačku nebo nůž
  • provázek z přírodního materiálu nebo drátek
  • semínka

Postup:

Nejdříve s rodiči rozřízněte kokosový ořech pilkou zhruba v polovině, vylejte z něj kokosovou vodu a vyberte dužinu (dužinu i vodu můžete využít v nějakém receptu nebo si na obojím rovnou pochutnat). Do jedné poloviny skořápky vyřízněte obdélníkový nebo šišatý otvor. Poté na okraj horní poloviny skořápky (hned u otvoru) nechte rodiče vyvrtat vrtačkou (nebo ostrým nožem) dírku, kterou provlíknete dostatečně dlouhý provázek nebo drátek a pevně ho zauzlujete. Pak už stačí jen nasypat semena a krmítko můžete za provázek přivázat za větev stromu nebo připevnit na keř.

Uvidíte, že ptáčci budou mít velkou radost!

_tip_

Vaše kachna Justýna