Zprávička

Karanténa

Čau písklata!

Jak se máte, moji milí? Tyjo, na světě se prostě dějou věci, co?! Nejste z toho všeho trochu zmatení? Já se přiznám, že trochu jo. Tolik informací na naše malý hlavy, hihi! Ale nebojte. Jsem tu, abych vám pomohla se v tom všem, co se děje, trochu zorientovat. Je to pro nás všechny úplně nový. A nejhorší je, jak známo, strach z neznámýho, takže pro to můžeme udělat co? Jojo, podívat se celý situaci na zoubek a zkusit jí porozumět!

Pravděpodobně už nějakou dobu musíte bejt doma. Nechodíte do školky ani do školy, ven na hřiště, za babičkou a dědou, za kamarádama, prostě nikam. Doma jsou i rodiče, prarodiče, teta, strejda, bratranci a sestřenice… Vlastně jsou doma úplně všichni. A ještě nějakou dobu budou. Pravděpodobně už i víte, že se tomuhle stavu říká karanténa.

Karanténa je takovej soubor opatření, který sloužej k tomu, aby se zabránilo šíření nemoci. Jde o dočasnou (jojo, čtete správně, nebude to trvat věčně, to je dobrá zpráva!) izolaci od okolí. V tomhle konkrétním případě, kterej zažíváme teď, vede omezením setkávání nemocnejch a zdravejch k tomu, že nemocnejch bude přibejvat míň a pomaleji, než kdybysme v karanténě nebyli. Kapišto?

Karanténa. Tohle slovo teďka slyšim ze všech stran. A najednou mě to napadlo! Inspiroval mě medvěd Hugo. Víte, jak si s Pigym pořád dávají ty jazykový hádanky a luštěj významy slov a tak? Mě totiž napadlo podívat se takhle na slovo karanténa. Aha! To byl to dobrej nápad, pomůže nám to totiž líp pochopit, o co vlastně jde.

Všechno vám prozradim v dalším článku! Zůstaňte na příjmu a v bezpečí, já letim šmejdit dál.

Mějte se, písklata!

Vaše myška Bibi

  • Poslouchej Pigyho rádia také v mobilu a tabletu

    Pigy.cz

    Appka ti nabízí k výběru 4 rádia, která hrají nepřetržitě 24 hodin

    Sledovat můžeš také novinky kde najdeš pozvánky na akce s prasátkem Pigy, soutěže o ceny a další zajímavosti ze světa prasátka Pigy a jeho kamarádů.

    Stahuj appku pro iOS Stahuj appku pro Android