Recepty

Jahodové muffiny

Ahoj mlsotkové a šmakovinky!

Dnes budeme péct jahodové muffiny! Ale pozor, budete potřebovat pomoc dospělého. To víte, pečení je věda a není žádná hanba si nechat pomáhat! Pokud dostanete na dnešní dobrotu chuť, ukažte mamince tenhle recept a určitě se s vámi do vaření s radostí pustí!

Budete potřebovat:

  • formu na muffiny
  • jahody – nakrájené na malé kousky
  • čokoládu – nalámanou na malé kousky
  • na těsto: 200 gramů hladké mouky, 50 gramů polohrubé mouky, 100 gramů cukru, 2 lžičky prášku do pečiva, 1 pytlíček vanilkového cukru, špetku soli, 2 vejce, 200 ml mléka, 85 gramů másla (rozpuštěného v rendlíku – udělá dospělý)

Postup:

Nejprve v jedné míse smícháme všechny sypké přísady, tedy: hladkou a hrubou mouku, cukr, prášek do pečiva, vanilkový cukr a špetku soli. Ve druhé míse smícháme tekuté přísady, tedy: mléko, vejce, máslo. Teď to, co je ve dvou miskách, spojíme všechno dohromady v jedné – sesypeme to zkrátka všechno dohromady a promícháme! Až budeme mít zamícháno, do směsi přihodíme jahody a čokoládu a jemně zamícháme (tak, abychom nerozmačkali jahody).

Směsí naplníme formu na muffiny a maminka dá péct do trouby vyhřáté na 180 stupňů asi tak na 20 nebo 25 minut. Po vytažení z trouby nechte trochu vychladnout. A je to!

Dobrou chuť!

Vaše veverka Laskonka     Více receptů

P.S. Jahody můžete nahradit i jiným ovocem, které máte rádi.