Zprávička

Dubnové tipy na čtení

Ahoj děti!

Taky jste teď často doma? Nevadí, mám pro vás spoustu skvělých tipů na dubnové čtení, u kterého se určitě nebudete nudit.

Pokud vás zajímá vesmír, můžete si přečíst knížku Co drží měsíc na obloze? My s Pigym jsme v ní dozvěděli spoustu věcí. S touhle knížkou se můžete vydat na zábavnou vědeckou cestu na Měsíc s astrofyzikem Michaelem Bükerem a ilustrátorkou Tanjou Wehr. Konečně se o Měsíci dozvíte všechno, co jste vždy chtěli vědět, ale netroufli jste se zeptat – třeba odkud se bere příliv a odliv? Je na Měsíci opravdu moře? A kdy ho budeme moct navštívit i my? 

Dalším tipem je Moje ptačí knížka, která je nabitá zajímavostmi  ze světa malých opeřenců.  Ať už žijete ve městě, nebo na venkově, vašimi sousedy jsou nejrůznější druhy nenápadných opeřených zpěváčků. Když poznáte ptačí svět, bude ten váš mnohem zajímavější. Ptáky už nebudete pouze slyšet, ale naučíte se je i vidět a rozeznávat. Různí ptáčci se od sebe liší velikostí, zbarvením peří a hlasovým projevem. A proč je dobré vědět, který ptáček se zahnízdil ve vašem živém plotě, kam na podzim odlétají čápi a kdo si to k vám v zimě chodí pro dobroty na krmítko? Protože pozorování ptáků je mnohem větší zábava, když znáte tajemství ptačího světa. Knížka vyjde už 26.4. a její ukázky si můžete prohlédnout tady.

Jako poslední bych vám chtěl doporučit Báječnou školu pana Scotta. Tahle knížka vypráví o Péťovi, který objevoval svět v novém domově v Portugalsku a zažil přitom spoustu dobrodružství. Jak se mu podaří najít nové kamarády, když neumí ani slovo anglicky?

                                              

Příjemné čtení, malí knihomolové!

_tip_

 

Váš medvídek Hugo čtenář