Zprávička

Divoká Šárka

Ahoj děti!

Doufám, že pilně soutěžíte! Abych vám trochu pomohl, vymyslel jsem pro vás tip na výlet, kde byste nějaké to zvířátko mohly potkat. I vy, kdo bydlíte ve stověžaté matičce Praze, můžete vyrazit do divoké přírody! Jeden z největších pražských parků se totiž divoce přímo jmenuje – je to Divoká Šárka!

Název nese podle krásné dívky z pověsti o Dívčí válce, kterou vedly vzbouřené české ženy proti mužům. Jejich vůdkyně Vlasta využila Šárčinu krásu a nastražila léčku na mladého vladyku Ctirada. Šárku připoutala ke stromu v úzké soutěsce, kudy měl Ctirad projíždět se svou družinou a která se dnes jmenuje právě Divoká Šárka. Když ji spatřil, rozhodl se ji osvobodit, ale v tu chvíli se na něj dívky vrhly, družinu pobily, Ctirada zajaly a na hradě Děvín umučily. Nešťastnou Šárku potom trápilo svědomí a vzala si život: vrhla se do rokle ze skály, které se od té doby říká Dívčí skok.

Kromě něj v Šárce najdete skály jako Žabák nebo Čertovy nohavice a taky travnatý kopec, kde kdysi stálo slovanské hradiště Šárka a skvěle se tam pouští draci! Pěšky nebo na kole se můžete vydat i samotným údolím podél Šáreckého potoka od koupaliště Džbán k Čertovu mlýnu.

Tak foťák do batůžku, draka do ruky a jde se na věc!

_tip_

Vaše prasátko Pigy