Zprávička

Dikobraz

Moje milý písklata!

Vítám vás u prvního dílu nekonečnýho seriálu s názvem Bibi odpovídá! Už jsem vám řekla minule, o co jde, takže vám jistě došlo, že dneska budem poprvé losovat z toho šílenýho množství otázek, který je potřeba zodpovědět. Nebudu to prodlužovat a sahám do krabice… nořím se hlouběji… nahmatávám jeden papír a tahám ho ven! Tak – a jdeme na to!

Máme tu vzkaz od Vašíka, že v telce zahlíd fakt zajímavý zvíře. Prej se tam ale jenom mihlo, takže neví, co to bylo zač, nebo jak se to jmenuje. Jediný, co si pamatuje je, že to bylo černobílý, asi tak středně velký a takový jakoby štětinatý. A Vašík se ptá, Bibi, nenapadá tě, co to bylo? Nemohla bys na to přijít? Proč to mělo ty štětiny? Fakt by mě to zajímalo. No, Venouši, to víš, že se na to mrknem! Navíc myslim, že vim, o jaký zvíře jde – a hned vám to prozradim.

Podle mě se totiž jedná o dikobraza, což je takovej středně velkej hlodavec s černobílejma bodlinama. Nejsou to teda štětiny, Vašku, ale bodliny, ostny. Ale právě bodliny jsou na dikobrazovi to nejzajímavější! Umí je totiž použít proti nepřátelům, když cítí nebezpečí. O dikobrazech se traduje pověra, že umí svý bodliny dokonce vystřelovat, ale to není pravda. Takže zdůrazňuju ještě jednou, že bodliny dikobraz umí použít, ale neumí je vystřelovat. Sice by to teda byla sranda, že jo, ale prostě to tak není. Ve skutečnosti se jeho bodliny můžou uvolnit a tím pádem zůstat zapíchnutý v kůži protivníka.

Takže Vašíku, doufám, že už teď budeš moct klidně spát, když víš, žes viděl dikobraza! Je to teda hodně neobvyklý zviřátko. A víte co? Když už jsme u toho, co kdybychom si na nej posvítili trochu víc? Příště vám o něm ještě něco povim!

Letim šmejdit! A vy se mějte, písklata!

_tip_

Vaše myška Bibi