Zprávička

DÁVEJ BACHA! Nová soutěž pro školáky s Evropou 2

Ahoj děti!

Volám všechny malé i velké školáky! Víte, jak se bezpečně chovat v silničním provozu? Jak brát ohledy na ostatní, ať už jdete pěšky, jedete na kole, nebo sedíte v autě? Hodně dětí jezdí do školy autem, ale někteří také autobusem, na kole, nebo pěšky! Všimly jste si někdy před školou, že vzniklo nějaké nebezpečí na silnici? Nebo že se někdo zachoval nesprávně v provozu?

Rádiová stanice Evropa 2 vyhlásila novou soutěž DÁVEJ BACHA, která má za cíl upozornit rodiče i žáky, jako jste vy, na nebezpečné dopravní situace, které mohou vzniknout po cestě do školy nebo ze školy.

 

K soutěži:

Soutěž trvá od 11. září do 30. září 2023. Během této doby se můžete přihlásit s celou vaší třídou. Za úkol je společně ve třídě namalovat obrázek, na kterém bude zobrazená nebezpečná situace, která se může stát na silnici po cestě do školy nebo ze školy. Budeme rádi, když také navrhnete způsob, jakým by se situace vyřešila a bezpečnost na silnici by se zvýšila.

Pokud chcete soutěžit, společně namalujte obrázek, označte ho logem Evropy 2, vyvěste ho na nástěnku ve škole a vyfoťte ho! Fotku zašlete do 30. září na webové stránky Evropy 2.

 

Co můžete vyhrát?

Vybrána bude jedna vítězná třída z prvního stupně, která se může těšit na exkurzi přímo do rádia Evropa 2.

Jedna vítězná třída bude vybrána také z řad druhého stupně, která získá vstupenky na populární festival Comic-Con Junior v Brně.

A co s výsledky?

Všechny soutěžní obrázky budou zobrazeny na soutěžní stránce Evropy 2, takže můžete sledovat, jaké nápady měli ostatní soutěžící!

Vítěze vybere odborná porota z projektu Bezpečně na cestě, společně s Policií ČR a Platformou VIZE 0. Vítěz bude vyhlášen 13. října 2023 v hlavním vysílání Evropy 2 v pořadu Večer na maXXimum.

Vybrané obrázky poté pošleme do rukou Platformy VIZE 0, která bude uskutečňovat vaše nápady na zvýšení bezpečnosti.

_tip_

Přeju hodně štěstí všem účastníkům!

Partneři soutěže:

Vaše prasátko Pigy