Recepty

Čokoládové sušenky pro princezny

Ahoj mlsotkové a šmakovinky!

Tak mě napadlo, taky si rádi hrajete na prince a princezny? V tom případě mám pro vás skvělý recept na domácí čokoládové sušenky pro malé prince a princezny! Tak si pokud přejete mít bonboniéru naplněnou vlastnoručně vyrobenými dobrotami, ukažte recept mamince nebo tatínkovi a pusťte se do tvoření společně!

Budete potřebovat:

  • 140g másla pokojové teploty
  • 140g hladké mouky
  • 20g cukru moučka
  • 2 lžíce kakaa
  • mléčná čokoláda na rozpuštění
  • kulatá vykrajovátka
  • silikonové formičky na čokoládu s dětskými motivy

Postup:

Do mísy nasypte všechny suché ingredience, promíchejte a přidejte měkké máslo. S maminkou rukama vypracujte hladké těsto, udělejte z něj kouli a dejte na půl hodiny do ledničky.

Poproste maminku, aby předehřála troubu na 180°C.

Když je těsto vychlazené, rozválejte ho mezi 2 igelitovými pytlíky na 1/2 cm vysoký plát. Vykrajujte z něj za pomocí vykrajovátek kolečka, které přeneste na plech vyložený pečícím papírem.

Maminka dá plech do trouby. Společně hlídejte čas, pečte sušenky přibližně 8 minut. Po vyndání z trouby jsou ještě velmi měkké a křehké, nechte je na plechu vystydnout.

Mezitím nalámejte čokoládu na kostičky do misky a zavolejte maminku, aby rozpustila čokoládu ve vodní lázni. Když je rozpuštěná a hladká, připravte silikonové formičky na čokoládu a společně je lžičkou naplňte až po okraj. Dejte do ledničky.

Až čokoláda ztuhne, opatrně ji vyndejte z formiček a zbytkem rozpuštěné čokolády přilepte ke kakaovým sušenkám. Je to mlsná dobrota, která nenechá váš jazýček na pokoji dokud se po nich nezapráší.

Skvělé formičky na čokoládu seženete s rodiči v prodejnách s kuchyňskými potřebami. Kromě princeznovských rovnou pořiďte i s čísly, které se náramně hodí na narozeninovou oslavu.

Dobrou chuť!

 

Vaše veverka Laskonka kuchařka