Zprávička

Co je advent?

Hůhůůůůů, milé děti!

Taky cítíte, jak se k nám závratnou rychlostí blíží Vánoce? Jistě už se nemůžete dočkat!

Není se čemu divit. Dnes je totiž první adventní neděle. Už jste to slovo “advent” určitě někdy slyšeli, že ano?

Toto magické slovo pochází z latiny a znamená “příchod”. Jde o období čekání na Vánoce a na příchod Ježíška. Během těchto čtyř týdnů by se k sobě všichni měli chovat obzvlášť přátelsky a dobrosrdečně. Připomínáme si tak dobrotu a štědrost Ježíška, který nám každý rok nosí dárky.

Každou adventní neděli také zapalujeme svíčku na adventním věnci. Když se rozsvítí všechny čtyři svíčky, Štědrý den je za dveřmi!

V kostelech v této době často uvidíte velmi krásné a veliké jehličnaté věnce, ale spousta rodin si vyrábí menší věnce i doma, aby jim neunikla vánoční atmosféra. Zkuste si vyrobit také vlastní věnec, uvidíte, že nemusíte používat jen smrkové větvičky, ale třeba i těstoviny.

Na advent se také dětem dávají adventní kalendáře s čtyřiadvaceti okénky, v nichž se ukrývají různé dobroty (jako třeba čokoládičky nebo perníčky) nebo malinké hračky. Každý den tak můžete otevřít jedno okénko, těšit se z odhaleného překvapení, a uvidíte, kolik dní vám do Vánoc zbývá.

Během adventu se také často peče cukroví a zpívají vánoční koledy – je to zkrátka kouzelná doba! A když venku sněží, tak je advent o to krásnější.

_tip_

Vaše sova Heda