Zprávička

Černá hora

Ahoj holky a kluci,

tak a máme po Vánocích… Každý rok to vždycky tak rychle uteče, viďte? Ale my nebudeme smutnit, máme tu nový rok a s ním i spousty nových zážitků na místech, které budeme objevovat. Jste na ně připraveni? Já už se moc těším!

Začneme tedy trošku zlehka. Taky jste během vánoc pořádně mlsali u pohádek? Vezměte tedy rodiče a klidně i kamarády na procházku do přírody, ať se hezky rozhýbeme. Plán je následující: vydáte se do Krkonoš, kde se poblíž Janských lázní a Pece pod Sněžkou tyčí Černá hora. Toto místo bude na procházku po vánočním lenošení naprosto ideální, to mi věřte!

Ale nebojte, nebude to jen taková nuda, ta pravá zábava vás teprve čeká! Na Černé hoře je totiž vybudována sáňkařská cesta. Ta má na Černé hoře už staletou tradici. Dříve ji říkali zvonková, protože na každých saních byl zvonek, aby se předešlo nehodám.

Všechny informace o tomto místě najdete na internetových stránkách. Jsem zvědavý, kdo z nás bude první dole! Jo a ještě poznámka pro lenochy, ten velký kopec nemusíte vyšlápnout, nahoru vás vyveze lanovka.

Tak zas příště!

Vaše prasátko Pigy