Egonovy tipy: Letní toulky po rozhlednách

Krásný den, moji malí cestovatelé,

je úžasné dívat se na svět z výšky, o tom by vám mohla vyprávět naše sova Heda. Létá si, kam se jí zlíbí, a vše vidí pěkně s nadhledem. Vyrazte s rodiči na některou z mnoha rozhleden, kterých je po našem kraji jako máku, ať máte taky dobrý výhled.

1. Praha – Petřín

Určitě nejslavnější rozhledna v Čechách je 63 metrů vysoká a na pražském kopci Petřín stojí už více jak 100 let. Na kopec se vyvezete lanovkou, krásné rozkvetlé zahrady si pak užijete cestou dolů. Určitě zavítejte do zrcadlového bludiště, kde se budete moc divit, jak jste vysocí nebo tlustí. Pokud rozhlednu navštívíte večer, zajděte si hned vedle do Štefánikovy hvězdárny, kde můžete pozorovat oblohu.

2. Karlovy Vary – Diana

Rozhledna Diana stojí na Výšině přátelství také něco málo přes 100 let, vede k ní pěkná lanovka a výtah pro maminku s kočárkem. V okolí naleznete skvělé dětské hřiště a pasoucí se ovečky. Z rozhledny uvidíte celé Karlovy Vary, kde si pak můžete koupit fantastické lázeňské oplatky.

https://dianakv.cz/cs

3. Beskydy – Bílá Hora

Rozhledna, která svou stavbou připomíná vzorec DNA, se nachází na rozmezí měst Kopřivnice a Štramberk. Je vysoká 43 metrů a z její výšky uvidíte krásy Beskyd a Jeseníků. K rozhledně vede Sluneční stezka, zdobená znameními zvěrokruhu – projdete ji lesoparkem ze Štramberka.

http://www.beskydyportal.cz/cz/objekt/bila-hora

Váš pes Egon

reportér

Tipy pro tebe

Reklama

Přeskočit za 10 vteřin

To nejlepší do schránky

Napiš mi svůj email, kam ti mám posílat to nejlepší z Pigy.cz.
Už ti nic neunikne, chro chro :)

Budeš se moci kdykoliv odhlásit.