Pigy uvání své první představení

Prasátko Pigy a průšvih s mapou

„Prasátko Pigy a neposedný kocourek Vojta jsou velcí kamarádi, co se pořád pošťuchují a občas se dostanou do nějakého maléru. Nechte si od nich vyprávět příběh o průšvihu se zničenou mapou!“

Setkáte se s mnoha zvířátky z lesa, zažijete veršovanou palačinkiádu a nakonec můžete pomoct zničenou mapu opět obnovit!

Koupit online za 120 Kč

Novinky

Akce
Využijte akce 2+1 lístek ZDARMA! Přijďte se vstupenkou z Pigyády 2014 v Milovicích a ke dvěma zakoupeným lístkům dostanete jeden zdarma! Lístky můžete zakoupit i online – kupte 2 ks a třetí se na představení dostane zdarma, prokáže-li se při vstupu do sálu vstupenkou z Pigyády. Koupit online

Premiéra
V parku Mirakulum v Milovicích 23. srpna 2014 na akci Pigyáda

Premiéra v domovském divadle
Malostranská beseda 6. září 2014 v 15 hodin (mapa)

Představení

  • Hraná pohádka v kombinaci s loutkami
  • Vhodné: od 3 let
  • Délka: 50 minut
  • Cena: 120 Kč (na místě nebo Tickestream)

Hrají

Hana Marie Maroušková

Vystudovala činoherní herectví na DAMU u Jaroslavy Adamové, Miroslavy Pleštilové a Michala Pavlaty. Byla členkou Městského divadla v Mostě, hostovala v Divadle Na Prádle, Divadle Kolowrat, Divadle Na Jezerce. Spoluzaložila divadélko pro děti „Pohadlo“. Hrála v „Hořícím keři“ a několika studentských filmech, natáčí tv seriál. Ve volném čase vyrábí eko prací gel a propolisovou tinkturu. Jejím snem je chov kukuřičných kuřat.

Václav Hanzl

Pochází z Havířova. Herectví studoval ve Zlíně, osudným mu ale bylo Brno: hrál v Divadle 7 a půl, v Národním divadle Brno, v Huse na provázku i v Hadivadle, spolupracuje s Divadlem Feste a především s Buranteatrem. V současnosti je na volné noze. V Praze.

Scénář: Tereza Karpianus

Tereza Karpianus vystudovala režii a dramaturgii na DAMU. Absolvovala Čechovovým Rackem.

Jako režisérka vytvořila nespočet inscenací např. Ve Východočeském divadle Pardubice “Utíkej, Váňo, utíkej!” nebo “Perný perštejnský den”, v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích “Čarodějka Jennifer”, “Zvířátka a petrovští”, v divadle D 21 “Nora aneb Domeček pro panenky” a “Rozárčina postýlka”, v Divadle Pernštýn uvádí “Pan Polštář”.

V pražském Rockcafé uvedla svůj text “Lolitky na cestě”.

Jako dramaturg je podepsána pod inscenacemi “Kurtizána” v divadle Ungelt nebo “Nový bleší cirkus” v divadle Ypsilon (pohádka s loutkami pro děti od tří let).

Režie: Jiří Šponar

Jiří Šponar je jeden ze zakládajících a aktivních členů Kašpárka v rohlíku, místopředseda ob.sdružení „Z práce rovnou domů“, Trojnásobný tatínek a držitel jihočeské Thálie. Dlouholetý člen Malého divadla v Českých Budějovicích, zacíleného na tvorbu pro nejmenší. Předseda spolku „Škoda facky,která padne hnedle“, zakladatel tradice „Dlouhouhého nosu“ a aktivní člen neorganizované skupiny „Uchem jehly“. Mimo jiné Jiří také třídí odpad a je latentním chalupářem.

Program

Duben

so 18. 4., Malostranská Beseda 15:00
so 19. 4., Městské divadlo Žatec 15:00

www.pigy.cz

Spousta her, zábavy a legrace pro děti